Metal Tozları

HC Starck Tungsten Powders Hakkında

1920 yılında Berlin – Almanya’da kurulan HC Starck tungsten oksitlerin hidrojen atmosferi altında indirgenmesi yoluyla tungsten metal tozları üreten dünyadaki sayılı firmalardan birisidir.
Tungsten hammaddeleri Almanya, Kanada ve Çin’de bulunan fabrikalarda işlenmekte ve yüksek kaliteli tozlar haline getirilmektedir. Ürün portföyü tungstatlardan tungsten karbürlere kadar çok ince ila kaba tane boyutlarında değişmektedir. Tüm ürün grupları kalite ve performans olarak en yüksek gereksinimleri karşılamaktadır.
HC Starck Tungsten Industries – Conflict Minerals Council (Tl – CMC), ITRI Tin Supply Chain Initiative (iTSCi) ve Responsible Minerals Initiative (RMI) kurucu üyelerindendir. Sorumlu tedarik zinciri yönetimi ile hammaddeleri yalnızca çatışmasız (İç savaş, çatışma, savaş vb) bölge kaynaklarından tedarik etmektedir.
Galtek Kimya, yaklaşık 100 yıllık tungsten üretimi tecrübesine sahip olan ve günümüzde modern tesislerde, laboratuvar analizleri ile kontrol edilerek sürekli aynı kalitede üretim gerçekleştiren HC Starck Tungsten tozlarının Türkiye’deki tedarikçisidir.

Ürünlerimiz